Sběr

Sběr papíru a PET víček

Sběr papíru a PET víčekZákladní škola je zapojena do sběrové akce škol ve spolupráci s Wega recykling s.r.o. do sběru papíru, kartonu a PET víček. Tento sběr probíhá pravidelně 1x měsíčně v areálu MŠ v čase od 6,30 do 8,00 hodin. Datum sběru je žákům předběžně sdělen. Papír musí být svázaný a zvážený 9.4.2018 - SBĚR PAPÍRU

Sběr oleje

Sběr olejeV době sběrových dnů starého papíru probíhá i sběr použitého oleje. Olej musí být v PET lahvi a zbaven nečistot. Lahve je možné odevzdat v MŠ a i ve školní jídelně, kde je umístěn kontejner.

Recyklohraní

RecyklohraníV rámci tohoto programu je ve škole u hlavních dveří umístěn kontejner na malé elektrospotřebiče a baterie. Kdykoli je zde možné tento druh odpadu vhodit.

Zelená škola

Jsme Zelená škola

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který bude umístěn u hlavního vchodu školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

Dne 3.3.2015 jsme odevzdali 468 kg elektrospotřebičů, drobného elelktrozařízení a baterií.

Sběr PET víček pro Žanetku

Sběr PET víček pro Žanetku Sběr probíhá stejně jako sběr papíru. Víčka je možné kdykoliv odevzdat v ZŠ i MŠ.

Rozhodnutí o přijetí do MŠ

Rozhodnutí naleznete v základních informacích o MŠ.

O vánočních prázdninách od 23.12.2017 do 2.1.2018 se nevaří.

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy